VÝLETY A AKTIVITY - Hotel Říčky
515
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-515,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

VÝLETY A AKTIVITY

ORLICKÉ HORY

 

Jsou mírné a vlídné, spíš takové kulaté poklidné kopečky. To však neznamená, že by nestály za návštěvu, právě naopak. Můžete sem vyrazit na sportovní víkend a dát si pěkně do těla i v týdnu na romantickou návštěvu ve dvou, kdy si užijete klid, samotu a panenská údolíčka. Říčky se táhnout od úpatí Zakletého až po bublající proud potoka v Julinčině údolí. Můžete přijet na víkend i na měsíc a pokaždé bude co objevovat, zažívat a poznávat. My Vám v tom rádi pomůžeme, známe totiž ta tajná místa, kde roste nejsladší maliní i největší hřiby.

U NÁS

 

Ať už počasí přeje nebo tečou proudy dešťové vody po cestách, u nás se nudit nebudete. Protáhnout tělo si můžete v bazénu, fitness centru nebo při stolním tenisu. Kdybyste chtěli spíš lenošit, je tady vířivka, sauna nebo si můžete objednat masáž. Své kouzlo mají i terasy našich pokojů, stačí se vybavit lahví dobrého vína a knihou a krásné odpoledne je na světě. U hotelu najdete i hřiště, kde si můžete zahrát tenis, nohejbal nebo volejbal a hned o kousek vedle i minigolf.

ŘÍČKY

 

Projdete Říčkami k horizontu kopců nad kostelem, pozdravíte se se stádem místních krav a ocitnete se u skupiny menhirů. Prý tady bývaly už od pradávna, pak zmizely (snad se z nich na chvíli staly bludné kameny) a před nedávnem se na své místo vrátily. Prý dobíjí energií, o to více, když zrovna prší. A kdyby Vás nedobily kameny, zaručeně to zvládne krásný rozhled do okolí.


Až budete mít energie dostatek, můžete zamířit pod Zakletý ke skicentru Říčky. Nelení se tu totiž ani v létě. Čeká Vás bike park s trailovými tratěmi pro děti, začátečníky i pokročilé jezdce. Pro zklidnění po energickém dni můžete zamířit do už zmiňovaného Julinčina údolí, to je totiž oázou klidu a panenské krásy přírody.

VÝLETY A AKTIVITY

 

V Orlických horách je všechno blízko, stačí si vybrat, jestli chcete vyrazit pěšky, na kole nebo nějakým motorem poháněným přibližovadlem. Ať vyrazíte kterýmkoliv směrem, vždy narazíte na něco, co stojí za vidění. My pro Vás připravili pár tipů.

 

Pivní cyklostezka
Pokud byste chtěli cyklovýlet na celý den, vyjedete z Říček na západní stranu Orlických hor a napojíte se na nejdelší pivní stezku u nás. Můžete sbírat razítka, ochutnávat a selfie fotky proměňovat za lahodný zlatavý mok.

 

Na kole po okolí
Ne každého láká spojení piva a kola. Pro ty, co upřednostňují klid přírody a výhledy, je v okolí Říček spousta míst, kam se na kole snadno dostanete a stojí za návštěvu. Můžete to vzít na Komáří vrch, přes Mezivrší až k Anenské rozhledně. Vystoupat také můžete na hřeben Orlických hor a udělat si zastávku na tatranku u Kunštátské kaple nebo U Kunštátské kaple. Matoucí? Nejprve se můžete zastavit u barokní kapličky a pak pokračovat na vrchol, který je po kapli pojmenován. Cyklostezka Vás pak povede po hřebeni dál až k Velké Deštné, nejvyššímu vrcholu Orlických hor.

 

Anenský vrch a opevnění
Pěšky i na kole můžete vyrazit na Anenský vrch, který se pyšní rozhlednou. Cestou narazíte i na několik bunkrů, které patří do sítě opevnění vybudovaného před 2. sv. válkou. Když si pohlídáte správné načasování, můžete si dopřát i historický exkurz a některé bunkry navštívit. Jeden z těch větších i s muzejní expozicí je pevnost Hanička. Jen si nezapomeňte přibalit svetr, v bunkrech je i v létě poměrně chladno.

 

Neratovský kostel
Kostel Nanebevzetí Panny Marie není jen obyčejným barokním kostelem. Poté, co během 2. sv. v. částečně vyhořel a pak chátral, se nakonec dočkal unikátní rekonstrukce, která vyniká prosklenou střechou. Světlo proudící do kostela z vrchu mu dodává jedinečnou atmosféru a slavný je i pro svou akustiku. Tak si zajeďte zazpívat nějaký ten gregoriánský chorál a sami uvidíte. Teda vlastně uslyšíte.

 

Zemská brána
Údolím Divoké Orlice po modré značce můžete projít částí přírodní rezervace, která se nazývá Zemská brána. Místními příběhy i přírodními unikáty Vás provedou naučné tabule. Nejvíc však stojí za pozornost příroda sama, divoká voda, která se zařezává do skalnatých břehů, smrky, jedle i buky, co kolem vrhají příjemné stíny, a rybky se honí v potoce.

 

Masarykova chata
Kdybyste si chtěli udělat celodenní výšlap, neváhejte vyrazit z Říček směr kopec Šerlich. Je u samých hranic s Polskem a na jeho hřebenu najdete Masarykovu chatu. Krásná stavba z 20. let minulého století podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse. Protože je to chata turistická, nenechá žádného pocestného hladovět. Můžete se po výstupu posilnit v místní restauraci a pak pokračovat do pralesu Bukačka, přírodní rezervace, která chrání původní bukosmrkový prales.

 

Rychnov nad Kněžnou
Až Vám poleze jehličí z uší a tráva z bot, udělejte si výlet do našeho okresního města. Pokochat se tady můžete barokním kostelem Nejsvětější Trojice a velkým zámeckým komplexem od slavného barokního architekta Jana Blažeje Santini-Aichla. Pokud Vás zajímají staří mistři, oceníte i zámeckou obrazárnu.

 

Aquapark v Žamberku
I na horách se letní teploty občas vyšplhají do stupňů, kdy se všichni toužíme zchladit ve vodě. Letní atmosféru, bazény, tobogány a další atrakce si tak určitě užijete i s celou rodinou ve venkovním aquaparku Pod Černým lesem.

ZIMA

 

V zimě máte v Říčkách vše jako na dlani. Zimními radovánkami tady žijeme všichni. Koulovat se můžete hned u hotelu a dělat ve sněhu andílky jakbysmet. Jinak jsme samozřejmě připraveni i na sjezdovky a běžky a sněžnice klidně také přibalte s sebou.

 

Sjezdovky
Hned u našeho hotelu Vám zastaví ski bus, který Vás dopraví přímo k lyžařskému areálu pod Zakletý. Tady Vás čekají sjezdovky různých obtížností a pohodlná čtyř sedačková lanovka. Můžete si půjčit vybavení, dát si lekci s instruktorem, občerstvit se pod kopcem v restauraci a užít si večerní lyžování jako třešinku na sněhovém poháru.

 

Běžky
Ski centrum Říčky udržuje i běžkařské tratě. Jen v Říčkách a okolí Vás čeká 40 km, na kterých si můžete protáhnout nohy. Kdyby Vám to nestačilo a sněhové podmínky byly ideální, můžete pokračovat i dál. Rolby z dalších orlických oblastí totiž v úpravě pokračují a Vy se tak můžete prohánět po kilometrech a kilometrech stop.

 

Říčšské trasy
BUĎ FIT: Ski centrum – zdobnická cesta – Pěticestí – bunkrovka – Mezivrší – letohradská – Ski centrum. Délka 12 km

 

HŘEBENOVKA: Vrch Zakletý – Pěticestí – kapradinka – Homole – bunkrovka – Pěticestí – Vrch Zakletý. Délka 8 km

 

PŘÍSTUPOVÁ: Kostel (zast. bus) – Pedagogická fakulta – tobogán – Ski centrum. Délka 5 km

 

ZÁVODNÍ: Ski centrum – letohradská – Ski centrum. Délka 5 km

 

JIRÁSKOVA: Mezivrší – Panské pole (Hanička) – Rokytnice v O. h. Délka 12 km